Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Двадцять шостого квітня минає 35 років із часу аварії на Чорнобильській атомній електростанції, яка призвела до найбільшої в історії людства соціально-екологічної атомної катастрофи. Внаслідок вибуху реактора і радіаційного забруднення безмірних просторів постраждали мільйони людей. Сотні тисяч були змушені покинути свої домівки, тікаючи від нищівної дії радіації, багато хто втратив здоров’я і навіть життя. Мільйони людей ще й сьогодні живуть на забруднених територіях.
Українська земля та її народ несуть на собі страшний тягар Чорнобильської катастрофи. Завданий біль та проблеми не втрачають своєї гостроти і сьогодні. Чорнобильський полин, його гіркота, чорнобильська біда торкнулася багатьох людських душ і сердець.
Аварія 1986 року за масштабами забруднення навколишнього середовища радіонуклідами і наслідками для населення та економіки класифікується як екологічна і соціально-економічна катастрофа.
Ця аварія стала не лише найбільшим лихом кінця ХХ ст., а ще й мірилом помилок сучасної цивілізації.
Чорнобильська трагедія завдала дуже великих матеріальних і екологічних втрат у нашій країні.
Глибокої поваги заслуговують ліквідатори, співчуття – переселенці та постраждалі. Щира вдячність тим, хто зберіг життя на землі, відроджував і продовжує відроджувати обпалену радіацією землю. Низький уклін всім потерпілим і ліквідаторам, терпіння і незламної віри у краще, миру та щастя, здоров’я і благополуччя.