flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Відбувся перший загальнонаціональний форум "Незалежні суди та вільні ЗМІ: синергія заради майбутнього"

24 травня 2017, 15:57

      22 травня 2017 року Територіальне управління Державної судової адміністрації в Черкаській області запрошувало суддів-спікерів, прес-секретарів судів або працівників, які виконують ці функції до апеляційного суду Черкаської області, в якому в режимі відеоконференції відбувся перший загальнонаціональний форум "Незалежні суди та вільні ЗМІ: синергія заради майбутнього".

         В даному заході прийняли участь суддя-спікер Ватутінського міського суду Черкаської області Линдюк Віталій Степанович та прес-секретар суду Горбатко Світлана Олексіївна.

     Форум було організовано за підтримки Українсько-канадського Проекту підтримки судової реформи в Україні, Вищої Ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Ради суддів України, Верховного Суду України, Державної судової адміністрації, Національної школи суддів України, Центру демократії і верховенства права, ГО «Детектор медіа», Інституту масової інформації та Національної спілки журналістів. Інформаційними партнерами виступали Громадське радіо і Юридична Газета.

     На сьогоднішній день в Україні проходить судова реформа, згідно якої відбувається значна перебудова всієї судової системи і цей форум був присвячений підтримці авторитету судової влади в суспільстві, налагодженню взаємодії із журналістами та представниками засобів масової інформації (ЗМІ) на підставі Конституції України, чинного законодавства України. Наразі питання ефективної співпраці судів та журналістів є досить актуальним.

       Довіра до судів в Україні неможлива без забезпечення повноцінної відкритості судової системи. Кожна людина має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів. Учасники форуму наголошували, що реалізація права на інформацію, свободу слова та думки не повинна порушувати громадські, політичні, економічні, соціальні та інші права, свободи і законні інтереси юридичних осіб (судів, управлінь). Це право не є абсолютним. Воно повинно бути збалансованим з правами людини (і судді, і державного службовця) на повагу до приватного життя та на якісну, безпечну і достовірну інформацію.

    Метою проведеного форуму стало сприяння створенню необхідних умов для забезпечення належного доступу громадськості до судової влади, підвищення та підтримки високого рівня довіри громадськості до судової влади в цілому. «За останні роки для зміцнення взаємовідносин судів і засобів масової інформації зроблено багато, однак ще залишається низка проблемних питань у цій сфері, особливо щодо етичних норм взаємодії суддів та представників ЗМІ», - про це говорили учасники форуму.

     Взаємодія судів та представників ЗМІ неможлива без взаємної поваги до свободи слова, яку уособлюють журналісти, а також без дотримання принципу незалежності правосуддя, яке гарантує суд.