Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Незабаром українців чекає важлива подія – позачергові вибори до Верховної Ради.
Ватутінський міський суд Черкаської області роз’яснює деякі важливі нюанси та питання, що найчастіше турбують виборців.
Як проголосувати не за місцем реєстрації?
Потрібно взяти паспорт або військовий квиток (для військовослужбовців) і звернутись до найближчого органу ведення Державного реєстру виборців до 15 липня включно. До державного реєстру виборців потрібно надати заяву про тимчасову зміну місця проживання. Відповідну заяву Ви можете отримати на місці або завантажити бланк заяви на сайті Держреєстру виборців та заповнити документ заздалегідь. Проте пам’ятайте, що заяву про зміну місця голосування не можна подати он-лайн чи електронною поштою. Якщо з якихось причин Ви не встигли цього зробити до зазначеної дати – можете подати позовну заяву до суду про уточнення списків виборців до 19 липня включно.
Чи є якісь особливості для виборців, які прописані на тимчасово окупованих територіях?
Щоб проголосувати на виборах до Верховної Ради України виборцям, які прописані на тимчасово окупованих територіях чи переселенцям, жодних документів , крім паспорта не потрібно, все решта – такі ж дії, як для осіб, що голосують не за місцем прописки.
Що брати із собою на дільницю у день голосування?
Потрібно взяти із собою паспорт або інший документ, що посвідчує особу, наприклад, військовий квиток. За бажанням, можете взяти із собою Довідку про зміну місця голосування, яку вам видадуть у відділенні Держреєстру виборців.
Чи отримаєте Ви усі бюлетені?
21 липня вибори до Верховної Ради України пройдуть за змішаною системою – це означає, що половина народних депутатів обиратимуться за партійними списками, а половина - по мажоритарних округах. Тому, кількість виданих виборцю бюлетенів залежатиме від того, як далеко він перебуватиме у день виборів від місця реєстрації. Якщо Ви голосуватимете за місцем реєстрації, Вам видадуть два бюлетені – зі списками партій та кандидатами у народні обранці по мажоритарних округах. Якщо у день виборів Ви голосуватимете за межами виборчого округу – отримаєте лише бюлетень із кандидатами у депутати за партійними списками.
Як проголосувати за кордоном?
Якщо Ви живете за кордоном та офіційно стоїте на консульському обліку – Вас автоматично буде внесено до списку виборців. Якщо Ви за кордоном перебуваєте тимчасово, потурбуйтеся про зміну місця голосування заздалегідь. Перелік документів і кінцева дата подачі є незмінними. Якщо ви живете в Україні, але хочете проголосувати за кордоном: документи можна подати в орган ведення Державного реєстру виборців за місцем проживання або при Міністерстві закордонних справ (це може бути дипломатичне представництво України у відповідній країні).
Прес-служба суду