flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Історія створення суду

          Згідно Постанови Верховної Ради України від 26 червня 1992 року "Про внесення м.Ватутіне до категорії міст обласного підпорядкування" та Постанови Президії Верховної Ради України від 19 листопада 1992 року № 2799 - XII "Про мережу районних (міських) народних судів України та число народних суддів", відповідно до Наказу Управління юстиції Черкаської області Державної адміністрації від 22 грудня 1992 року № 17-О утворений Ватутінський міський народний суд.

          Відповідно до Закону України "Про внесення змін та доповнень до Закону України "Про судоустрій", прийнятого 24 лютого 1994 року Ватутінський міський народний суд став називатись ВАТУТІНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД.

         Основним завданням суду є здійснення правосуддя на території міста у порядку, встановленому процесуальним законом, розглядаючи кримінальні та цивільні справи та здійснюючи контроль за виконанням судових рішень.

Завдання суду ( ст.2 Закону України “Про судоустрій”). Суд, здійснюючи правосуддя, на засадах верховенства права забезпечує захист гарантованих Конституцією України та законами прав і свобод людини і громадянина, прав і законних інтересів юридичних осіб, інтересів суспільства і держави.Повноваження суду ( ст.22 Закону України “Про судоустрій”). Місцевий суд є судом першої інстанції і розглядає справи, віднесені процесуальним законом до його підсудності. Місцевий загальний суд розглядає кримінальні та цивільні справи, а також справи про адміністративні правопорушення. Підсудність окремих категорій справ місцевому суду, а також їх розгляду визначена процесуальним законом.
Завданням суду є організаційне забезпечення здійснення правосуддя в кримінальних, цивільних, адміністративних та інших судових справах, а також розгляд і вирішення звернень громадян на умовах і в порядку, передбаченому законодавством України.
 
Напрямки (функції) діяльності суду
 
Відповідно до визначених законодавством України завдань суд забезпечує:
- здійснення правосуддя в кримінальних справах;
- здійснення правосуддя в цивільних справах;
- здійснення правосуддя в адміністративних справах;
- здійснення правосуддя в інших судових справах;
- розгляд і вирішення звернень громадян відповідно до компетенції суду,передбаченої законодавством України.
 
Принципи діяльності суду:
 
Діяльність суду базується на таких принципах:

1. Принцип ефективності: якісний розгляд всіх судових справ у найкоротші терміни з
мінімальними матеріальними та кадровими витратами;
 
 2. Принцип спеціалізації: всі підрозділи та посадові особи суду виконують різні локальні завдання;
 
 3. Принцип єдності керівництва та контролю: встановлення лінійного типу безпосередньої підпорядкованості, за яким кожна посадова особа субординаційно підпорядкована тільки одному керівнику;